Терраріум – платформа для сценаристів, де авторам допомагають розвинути власний проект. Ми організовуємо інтенсиви, воркшопи, лекторії та інші курси сценаристів.

Підтримати
icon
Подати заявку на скрипт-докторінг pencil

Режисер, продюсер, сценарист

Каталін Мітулеску

Каталін Мітулеску народився у 1972 році у Бухаресті, Румунія. У 2001 році він закінчив факультет режисури в Національному Університеті Драми та Кіно в Бухаресті. Його короткометражні фільми «Бухарест – Відень 8:15» та «На 17 хвилин пізніше» стали учасниками міжнародної програми Cinefondation Каннського кінофестивалю та були продемонстровані на кінофестивалях в Клермон-Феррані, Карлових Варах, Анже та Торіно. Його третій короткометражний фільм «Трафік» отримав Золоту пальмову гілку на Каннському кінофестивалі у 2004 році. Фільм «Трафік» вийшов у прокат у кінотеатрах Румунії.

У 2006 році Каталін написав сценарій (разом з Андреа Валеан) та виступив режисером свого першого повнометражного фільму «Як я провів кінець світу» (румунсько-французька копродукція). Фільм увійшов до конкурсної програми «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю, де отримав перемогу в номінації «Краща жіноча роль». Із цим фільмом Каталін також отримав нагороду за кращий європейський проект у 2005 році на кінофестивалі “Санденс” в США.

Каталін виступив співавтором та продюсером фільму «Якщо я хочу свистіти, я свищу», який у 2010 році отримав Срібного ведмедя, Гран Прі від журі та нагороду Альфреда Бауера на Берлінському міжнародному кінофестивалі.

Також Каталін виступав співавтором та продюсером таких короткометражних фільмів, як «Урок боксу», «Гарний день для плавання» (отримав Золотого ведмедя на Берлінале у 2008 році), «Музика в крові».

«Коханець» (2011) є другим повнометражним фільмом Каталіна, прем’єра якого відбулась у конкурсній програмі «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю. Стрічка отримала перемогу в номінації «Краща актриса» на кінофестивалях в Сараєво та Вільнюсі у 2012 році, та була у відборі на отримання нагороди від Європейської Кіноакадемії в 2011 році.  

«Рейками» (2016) – третій повнометражний фільм режисера, прем’єра якого відбулась на міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах у 2016 році, здобув нагороду «Спеціальна згадка журі».

«Хайді» (2019) – четвертий повнометражний фільм Каталіна.

close
close