Терраріум – платформа для сценаристів, де авторам допомагають розвинути власний проект. Ми організовуємо інтенсиви, воркшопи, лекторії та інші курси сценаристів.

Подати Заявку
icon

Terrarium. Лекторій Антона Проненка 2020: Еротика та оголеність у візуальній культурі

Опис курсу

Курс художника Антона Проненка про роль еротизму та порнографії у візуальній культурі. На прикладах живопису, архітектури, реклами, моди та кіно ви дізнаєтесь про те, яким чином створювались еротичні образи, де проходить межа між еротикою та порнографією та чи існує вона взагалі. Шість лекцій розкривають великий спектр тем та образів. Порнографія, класичне мистецтво та поради художника об’єднані у цілісний авторський освітній курс.

Мета курсу

Дати слухачам новий погляд на світову та українську культуру без сорому та примітивності. Аби звертатись до еротики недостатньо копіювати іноземні зразки або варитися у власному соку. Еротика – це світ культури, спілкування та чесності. Курс дасть свіжий та розгорнутий погляд на тему, до якої українські кінорежисери, оператори, художники, ставляться недостатньо глибоко та серйозно. Ці лекції будуть однаково цікаві людям творчих професій та усім бажаючим.

Програма курсу

 1. Еротика в Україні. Травми та відкриття – 11 листопада
 2. Сексуалізація жінки та чоловіка – 18 листопада
 3. Еротичні фетиші – 25 листопада
 4. Нетрадиційна еротика – 2 грудня
 5. На межі порно – 9 грудня
 6. Порно та висока культура – 16 грудня

Формат

онлайн курс

Вартість курсу

250 грн/1 лекція, 1500 грн курс із 6 лекцій

Лектор курсу

Антон Проненко народився у Львові в сім’ї художника-реставратора. Навчався у Державній художній середньоосвітній школі ім. Т. Г. Шевченка (образотворче мистецтво) та Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури (відділення сценографії та екранних мистецтв). Антон поєднує професію художника та дослідника-популяризатора мистецтва та культури.

Антон Проненко курс

Автор десятків лекцій та лекційних курсів, серед яких

 • курси «Що я забув у музеї» – про мистецтво для підлітків, «Мистецтво крупним планом», «Втрачені шедеври» (Культурний Проект),
 • курс «Антон Проненко розповідає про мистецтво ренесансу», «Античний Живопис»,
 • документальний фільм Антона Проненка та Андрія Горохова «Ерзац Ренесансу» (фонд Ізоляція),
 • лекції-дослідження «Український Модерн», «Революція Олександра Мурашка», «Українське мистецтво без Шароварів»,
 • адміністратор освітньої спільноти та екскурсійного майданчика на Facebook «Це Київ, Малята» (спільно з Тетяною Микитенко).

Двічі брав участь як викладач сценарного Інтенсиву «Terrarium» у Києві та Львові. Де прочитав лекції «Вплив образотворчого мистецтва на кінематограф». Автор онлайн курсу на Youtube «Українське Мистецтво».

Автор досліджень з Образотворчого мистецтва та урбанізму Стародавнього Риму та Італійського Ренесансу. Автор приватних туристичних програм у Італії та Франції.

еротика та оголеність

Як художник, Антон працює у жанрі фігуративного мистецтва. У своїх картинах, графічних творах та колажах автор актуалізує класичне мистецтво, звертається до сучасних образів та тем, серед яких культура, естетика та сексуальність. Займається монументальним живописом та книжковою ілюстрацією. На творче формування художника вплинули мистецтво доби відродження, античність, імпрессіонізм та мистецькі теорії Михайла Бойчука.

Своїми неформальними наставниками Антон вважає Нарциса Кочерешко, Сергія Подерв’ янського, Олега Животкова, та Людмилу Міляєву.

У 2017 році став резидентом арт-центру Oberpfälzer Künstlerhaus, Швандорф, Німеччина.

Живе та працює у Києві. Наразі в портфелі лектора більше 50 авторських лекцій і курсів, які регулярно проходять на майданчиках Культурний проект, IZONE, Terrarium, Арт-середи і ін. Співпрацює з фондом Ізоляція.

Виставки

«Обличчя» 2015 – Institut Français d’Ukraine
«La Méditerranée» 2017 – Ornament art space
«Byzantine Electricity» 2018 – галерея Lviv Organ Hall

Кураторські проекти

Виставка Дмитра Красного «Самотність Гіпатії» 2019 – галерея Lviv Organ Hall
Виставка Олександри Григор’євої «Die Stadt» 2019 – галерея Lviv Organ Hall

Проекти лектора:

https://culturalproject.org/courses/art-in-details-2018-autumn
https://culturalproject.org/courses/sch0-ya-zabuv-u-muzei
https://www.youtube.com/playlist?list=PLgnTgpt2K-Yya67Yx9hGWVSBEyTVSRVzS
https://culturalproject.org/courses/lost-masterpieces-2018
http://www.kebbelvilla.de/de/anton-pronenko

close
close
close