Терраріум – платформа для сценаристів, де авторам допомагають розвинути власний проект. Ми організовуємо інтенсиви, воркшопи, лекторії та інші курси сценаристів.

Підтримати
icon

Terrarium. Iнтенсив

Опис інтенсиву

На конкурсній основі обирається від 10 до 17 ігрових сценаріїв (повний метр). 

Допускаються сценарні проекти на різних стадіях розвитку. Відбір проводиться на конкурсній основі з виконанням творчих завдань. 

Співвідношення теорії і практики на Terrarium. Інтенсив  30/70.  Лекційні заняття відбуваються на етапі коли всі учасники проходять певний модуль з основним лектором та куратором. 

Співлектори взаємодіють із куратором та основним концептом курсу. Кожен зі співлекторів надає структурний аналіз та фідбек з точки зору свого професійного досвіду.  

Практична робота здійснюється за принципом “скрипт-докторінгу” – кожному з учасників на прикладі їхніх текстів буде надаватись розбір, індивідуальні приклади для вдосконалення своїх «інструментів» та індивідуальні завдання. Таким чином під час навчання для сценаристів кожен з учасників зможе розвиватись самостійно і у відповідності до свого рівня підготовки.

Група з авторів відібраних сценаріїв отримує поетапний комплекс професійних «інструментів» з розробки сценарію (лекції, майстер класи, сценарний «докторінг» від професійних сценаристів). 

Читання сценаріїв професійними акторами та обговорення з публікою та модератором. 

Мета інтенсиву

Створити середовище однодумців на декілька місяців, після перебування в якому буде можливість вийти з «конкурентним» сценарієм.

Допомогти сценаристам розвинути, вдосконалити та завершити власний сценарій. Підготувати  сценаристів до міжнародних пітчингів.

Тривалість 

3-4 місяці

Відгуки лекторів

Ірма Вітовська 

Надважлива справа міститься у побудові комунікації між учасниками створення фільму – як зчитує і опрацьовує текст сценарію кожна зі сторін? Скільки свободи у трактуванні образу має актор? Як знайти спільне відчуття матеріалу і тримати надзадачу до закінчення виробництва, від початку і до фіналу? І як закладати в сценарій дію і конфлікт для розвитку героя? Як змінюється мотивація і як уникнути театральності в кіно? Дякую всім причетним! Дякую за запрошення приєднатись до цього потрібного всім нам проекту! 

Лук’ян Галкін

Цей проект – унікальна майстерня людей, що навчаються, перш за все, бачити і генерувати ідеї, робити задум первинним, таким, що диктує подальшу форму. Вмотивовані учасники, здатні до гнучкості стосовно власних нарисів, надихають і дають лекторові не менше, аніж він пропонує їм. Теорія на такому курсі стає невід’ємною частиною практики, що в майбутньому обіцяє видати цікавий результат на великому екрані.

Антон Проненко 

Терраріум виглядає для мене новим та життєздатним форматом освіти для кіномитців. Я прочитав лекцію у своєму улюбленому форматі – це лекція для практиків, тобто спілкування з митцями, навіть якщо вони просто слухають. Наприкінці була невеличка розмова-дискусія і я  в цих випадках завжди шкодую, що виділив недостатньо часу, адже це, як на мене, і є метою зустрічі. Прочитавши трітменти учасників, я відчув творчий азарт, що безкінечно далекий від навчальної рутини, яка дісталася нам у спадок від старої освітньої системи. Сподіваюся, що такі явища, як Terrarium з його практичністю і неформальністю, будуть з’являтися у нас не тільки в галузі кіно.

Євген Стасіневич

Украй мотивована і ангажована публіка, з якою приємно працювати: більшість точно знає, чого хоче. Особиста залученість в обговорення Дмитра робить своє: це схоже не на більш-менш типовий майданчик, де щось роблять, бо так треба, а саме на спільноту однодумців, де дискутують і сперечаються, бо цього і потребують. Особисто я прочитав і почув те, чого мені так бракує в сьогоднішній українській літературі: робота з реальністю, з важливими сьогоднішніми вузлами проблем і потенцій. Якщо хоча б третина проектів буде реалізована, то ми отримаємо шанс побачити геть інше українське кіно. І це надихає.

Марина Степанська 

Мені здається такий підхід продуктивним, коли з першої лекції учасники лабораторії працюють над розробкою власного задуму. Будь-яка теорія – мертве знання без практики, тут же інтенсивна робота над сценаріями сприяла не тільки засвоєнню теорії, а й тіснішій взаємодії з лектором. Мені було приємно працювати над конкретними проектами з учасниками лабораторії і бачити як вони змінюються. Це і був найкращий фідбек для лектора. Дякую.

close

    close
    close